3 Ekim 2013 Perşembe

Far Cry Demo İndir


Türklerin gururu olan ve alt yapısı tamamen üç Türk kardeş tarafından oluşturulan Far Cry oyunu piyasaya sürüldüğü sene birçok ödül almıştır. Cevat, Avni ve Faruk Yerli ismindeki bu üç kardeş Crytek adı altında kurdukları firmayla oyun demoları geliştirmişlerdir. Far Cry demosunu çok beğenen Ubisoft firmasının desteğiyle Far Cry oyunu piyasaya çıkmıştır. Şu ana kadar Far Cry’ın 1 milyondan fazla satışı yapıldığı tahmin edilmektedir.
Bu üç Türk kardeşin başarısı daha sonraki yıllarda da devam etmiştir. Far Cry’dan sonra yine birçok ödül alan ve oyuncular tarafından çok beğenilen Crysis oyununu geliştirmişlerdir. Tabi ilk göz ağrısı Far Cry oyun kurgusu, inanılmaz güzel çizimleri, grafik kalitesi, bir km’ye varan görüş mesafesi, ses efektleri ile oyun severleri büyülemiştir.
Far Cry’da Jack Carver adlı karakterle bir mağarada oyuna başlıyorsunuz. Oyunu mağaradan çıkmaya çalışarak öğreniyorsunuz. Daha sonra ise silahlar elde ederek oyuna devam ediyorsunuz. İlk başlarda paralı askerle yaptığınız mücadele birden değişmekte ve genetik laboratuarlarında oluşturulmuş canavalara karşı mücadele etmeye başlıyorsunuz. Kaliteli grafikleri ve ses efektleri ile donatılmış oyunda canavarlara karşı savaştığınızda uyaralım, korkmamaya çalışın!
Oyunun içerisinde ilerlerken ise size tam bir serbestlik sunulmaktadır. Arka arkaya sürekli gelen görevler yerine, sizin keşfedeceğiniz görevler bulunmaktadır. Ayrıca görevleri yaparken ortalığa Kara Murat misali dalabileceğiniz gibi, işinizi sessiz sedasız da haledebilirsiniz. Görevleri yaparken ise zekanızı kullanmanız gerekecektir, bazı şeyleri sizin bulmanız beklenmektedir. Oyunun geçtiği ada ise cennetten bir köşe olarak adlandırabiliriz. Kuş seslerini dinlemek için adada gezinmek isteyeceksiniz.
Far Cry’da birçok silah çeşidi bulunmaktadır. Bu silahların hepsi gerçek silah markalarıdır ve özellikleri birebir yansıtılmıştır. MP5, P90, M4, AG36 bu silahlardan sadece birkaçının ismidir. Oyunda ilerledikçe değişik silahları kullanabiliyorsunuz.
Far Cry’ın bir güzel özelliği ise multiplayer desteğinin olmasıdır. 3 farklı karakter Grunt, Sniper, Support’tan birini seçebiliyorsunuz. Multiplayer desteğinde de farklı silah seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca flash bang,sis bombası ve el bombası gibi ekipmanlarda kullanabiliyorsunuz. Tüm dünyada büyük başarı yakalamış ve Türkler tarafından yapılmış bu oyun, zamanın eskitemeyeceği oyunlardan birisi olacaktır.
toptan çakmak kars hayvan pazarı