5 Ekim 2013 Cumartesi

The Amazing Spiderman Torrent İndirMarvel’ın süper kahramanları son birkaç yıldır beyaz perdeye damgasını vursa da, onları temel alan oyunlar için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Gerçekten harika denilebilecek, konsolda bir Marvel oyunu bulmak için taa Spider-Man 2’ye kadar dönmeniz gerekiyor; Spider-Man hayranlarının hayallerini gerçeğe çeviren o olağanüstü oyunu takip eden oyunlar ise giderek daha az tatmin edici oldu.

Bu yüzden kötüye giden bir seriyi yeniden canlandırmayı amaçlayan bir filmin resmi bağlantılı oyununun da sıkıcı hale gelmiş bir formüle canlılık katmayı amaçlaması gayet mantıklı. Tıpkı The Amazing Spider-Man filmi gibi bu oyun da seriyi eski güzel günlerine döndürmekle kalmıyor, aynı zamanda gösterdiğiniz çabanın karşılığını almanız için ilginç yenilikler katmayı da başarıyor.

Bütün Spider-Man oyunlarını geliştiren Beenox, Spider-Man 2 oyununun hit olmasını sağlayan o mükemmel açık dünya ortamına seve seve geri dönmüş. Yani oyuncular daha önceki oyunlardaki gibi içlerindeki örümceği diledikleri gibi uçuramadıkları için sinir olmuyorlar, bunun yerine New York City’nin başarıyla tasarlanmış bir modelinde bir çatıdan diğerine gönüllerince salınabiliyorlar.

Oyun en yeni filmin olaylarından hemen sonra geçiyor. Peter Parker tıpkı filmdeki gibi ev yapımı ağlarını fırlatıyor, bir dizi tanıdık suçluya (en önemlileri Rhino, Alistair Smythe, Scorpion ve Black Cat) nükteli cevaplar yetiştiriyor ve bu süper kahramanlık işine artık iyiden iyiye ısınmış durumda. Zamanında Spider-Man 2 oyununu oynamış olanlar oyunun akışını biliyorlardır: Bir görevden diğerine gidiyor, arada bir bir sokak suçu görüp durmaya karar veriyor veya yol boyunca serpiştirilmiş gizli sürprizleri arıyor, bütün bunları yaparken A noktasından B noktasına ulaşmak için Manhattan’ın yüksek binalarını kullanıyorsunuz. Bunların hepsi hoş, tanıdık ve eğlenceli, ama belki biraz fazla basitleştirildikleri söylenebilir. Benzersiz Spider-Man 2 oyunu kahramanımızın hareketlerinin gerçekçi bir benzetimini yapmak için kusursuz ve şaşırtıcı derecede zorlu bir ağ atma mekaniği sunarken, The Amazing Spider-Manise işleri bayağı kolaylaştırıyor (tek yapmanız gereken bir düğmeyi basılı tutmak ve yönünüzü kontrol etmek) ve dolayısıyla da oynanış keyfini biraz azaltıyor.

Fakat Beenox bu basitleştirmeyi Web Rush adında yeni bir yetenek ekleyerek telafi etmeye çalışmış. Bu yenilikçi özellik şehir boyunca çok yüksek hızlarda gitmenize izin veriyor. Bu özellik Spidey’in çok yakınında kalan bir kamerayla bir araya geldiğinde eşsiz derecede sinematik ve büyüleyici bir görüntü sunuyor.

Oynanabilirlik bakımından her şey gayet basit, ama yine de oyun ilginizi üzerinde tutmaya fazlasıyla yetecek kadar zorluk sunuyor. Ardı ardına bir sürü Web Rush yapabilmek biraz ustalaşmayı gerektiriyor, etrafa serpiştirilmiş gizli sürprizler de (kostümler ve çizgi romanlar gibi) oyun bittikten uzun süre sonra bile sizi meşgul edecek birçok şey olmasını sağlıyor.

Ne yazık ki bazı görevlerde binaların içine girmeniz ve  gösteriş yerine gizlilik kullanmanız istendiğinde oyun biraz kötüye gidiyor. Başarısız kamera sistemi ve çok fazla tekrar olması nedeniyle bu görevler çabucak sıkıcı bir hal alıyor. Öte yandan bölüm sonu adamlarıyla yüzleşmek eğlenceli ve her zaman ağınızı fırlatabileceğiniz dış mekanlara kolayca erişebiliyorsunuz.

Sonuçta, The Amazing Spider-Man son yıllarda çıkan film bağlantılı oyunlar arasında en iyilerinden biri. Oyun en büyük gücünü (yani şehirde uçmanın verdiği müthiş zevki) kullanarak Spider-Man’in sadık hayran kitlesini memnun etmek gibi büyük bir sorumluluğun üstesinden hakkıyla geliyor.

The Amazin Spiderman

 

toptan çakmak kars hayvan pazarı